wtorek, 23 marca 2010

Agnieszka i tulipany .........


Witajcie
W ubiegłą niedziele która była notabene pierwszym dniem wiosny ......... hura :)!!!
miałem przyjemność gościć przed swoim obiektywem osobę o imieniu Agnieszka .
Pomysł sesji był Agnieszki tzn motyw tulipanowy , ja wybrałem miejsce - Bielskie Podcienie. W mojej głowie tkwiło kilka kadrów związanych z tym klimatycznym zakątkiem miasta :)........... hmmm nadal tkwią , bo jak to z moim szczęściem bywa :) rozpadało się po chyba trzech kwadransach sesji :( , a dopiero się rozgrzewałem , Agnieszka zresztą też . Bohaterka zdjęć wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie, osoba kreatywna i bardzo sympatyczna. Było to chyba nasze trzecie albo czwarte podejście do sesji , za każdym razem coś krzyżowało plany to mój brak czasu to znowu długa zima . W końcu prawie się udało , niestety prawie :) bo sesje przerwał wiosenny deszcz . Ale jak to się mówi: "nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło" :) jest okazja do następnej sesji !:)
Ale koniec opowieści przecież w tym spotkaniu chodziło o fotografie , więc zamieszczam kilka kadrów :
Jeszcze mały bonus :) Agnieszka w moim ulubionym kaszkiecie :)Canon 5D + 85 1,8 + 50 1,4

niedziela, 14 marca 2010

AsteyaWitajcie !
Z ostatniej chwili !! , otóż dowiedziałem się że jedna z bohaterek moich fotografii A s t e y a zakwalifikowała się do dalszej części programu TVP 1 "Śpiewaj i walcz". Odcinek z jej udziałem zostanie wyemitowany w Piątek ! Gratuluje Jej i będę trzymał kciuki !
Głosujcie na A s t e y e !


5D+85 1,8 + lampy + blenda

środa, 10 marca 2010

ABBA


Witajcie drodzy zaglądający !!

Dzisiaj napisze kilka słów o ostatnich bohaterach którzy odcisnęli ślad na matrycy mego aparatu.
Mianowicie w zeszłą niedziele miałem okazje fotografować czwórkę muzyków - dwie Panie i dwaj Panowie....... jak to się zrodziło? ....za pośrednictwem serwisu maxmodels trafiła kiedyś przed mój obiektyw jedna z Pań o pseudonimie Asteya ( www.asteya.pl ), wykonałem jej kilka portretów i na tyle się spodobało że jakiś czas temu otrzymałem od niej propozycje wykonania właśnie tych zdjęć. Zazwyczaj fotografuje plenery i lubię światło zastane a tutaj musiałem się zmierzyć z ciemnymi pomieszczeniami klubu K2 w Kocierzu gdzie odbyła się sesja . Przyznam się że kiedy dotarłem na miejsce w towarzystwie kolegi Marcina , który również jest pasjonatem fotografii lekko zwątpiłem w swoje siły, było tam ciemniej niż sobie wyobrażałem :)........ale kto powiedział że będzie łatwo :)Rozłożenie sprzętu i do dzieła . Po bohaterach sesji było widać mocne " zmęczenie" (w szczególności po męskiej części) - spowodowane występem który dawali poprzedniej nocy z okazji dnia kobiet. W sesji dominowały Panie Asteya i Iza . Ale dość pisanie i czas aby pokazać efekty mojej pracy :) na początek Iza :Podziękowania dla Marcina Zemlika za pomoc :)

C.D.N
bonus


5D+ 50 1,4 +85 1,8 + lampy, parasolki , blenda

piątek, 5 marca 2010

Projekt L E G I T Y M A C Y J N I E

Witajcie
Popijając poranną kawę postanowiłem wystukać kilka zdań na temat mojego wczorajszego porządkowania , starych dokumentów , rachunków itp . Właśnie podczas tego zajęcia znalazłem kilka starych dokumentów takich jak : moja legitymacja szkolna z czasów podstawówki ..... (ależ to było dawno) ......, kartę rowerową oraz stare legitymacje ubezpieczeniowe rodziców . To właśnie te stare wyblakłe szare zdjęcia które znajdują się na ich kartach podsunęły mi myśl wykonania czegoś podobnego ..... Na pierwszy ogień poszedłem ja . Kawałek wolnej ściany , ustawienie lampy , blendy , szybka stylizacja :) , ustawienie ostrości i klap ! ( migawkę wyzwolił mój sześcioletni syn Damian ) Efekt... hmmm .... fotogeniczny nie jetem tym bardziej ładny :) , muszka się skrzywiła ..... szybka konwersja do B&W , zabiegi poziomami , dodanie winiety i gotowe !!
Spodobało mi się na tyle że wieczorem postawiłem pod ścianą moją żonę Halinę :)
Ciekawe kto będzie następny !?
Pozdrawiam

5D+85 1,8 + lampa + blenda + obróbka w programie Gimp